Zakończenie I ligi RLH

W sobotę 18 lutego w Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Reszlu zakończyła się XVII edycja I ligi reszelskiej ligi halowej w piłce nożnej. W rozgrywkach udział wzięło osiem drużyn. Po fazie wstępnej, w której zespoły grały każdy z każdym wyłoniono dwie grupy, grupę mistrzowską, w której drużyny grały o mistrzostwo I ligi RLH oraz grupę spadkową gdzie drużyny grały o utrzymanie się w lidze.

I ligę opuściły zespoły Korony Mrągowo, która wycofała się z rozgrywek po fazie wstępnej, oraz Perkoza Łężany. Warto zaznaczyć, że obie drużyny awansowały do I ligi w tym sezonie, jednak nie sprostały wysokiemu poziomowi sportowemu I ligi.

W grupie finałowej bój o pierwszą lokatę trwał do samego końca. W ostatnim meczu kolejki zmierzyły się w walce o mistrza dwa najlepsze zespoły ligi. Minimalnie lepszy okazał się zespół MKS Korsze, który po zaciętym i emocjonującym meczu pokonał Tytana Łankiejmy 2 : 1 i tym samym zdobył tytuł Mistrza I Ligi XVII edycji RLH sezonu 2011/2012.
Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane dyplomami i pucharami ufundowanymi przez Burmistrza Reszla. Trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale.

Wyłoniono także najlepszych zawodników turnieju, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki. Najlepszym bramkarzem został Kamil Kotkowski (MKS Korsze), najlepszym zawodnikiem Paweł Branicki (Tytan Łankiejmy). Królem strzelców turnieju został Paweł Romańczuk (Orlęta Reszel), który do ostatniego gwizdka rywalizował o ten tytuł z kolegą z drużyny Mateuszem Kozoniem. Wygrał tą rywalizacje o jedną bramkę zdobywając ich w sumie 17.

Nagrody i wyróżnienia w imieniu Burmistrza Reszla wręczył V-ce Burmistrz Reszla Pan Jarosław Pieniak

Komentarze

Anonymous
śr., 2012-02-22 07:41

18 lutego : )

admin
śr., 2012-02-22 15:39

słuszna uwaga :)

Anonymous
śr., 2012-02-22 07:41

A nie marca ; p

Witrynę w oparciu o Drupala uruchomił i skonfigurował QL-PROJECT